Lavandu stādu apgriešana
Pavasarim sākoties mūsu lavandas tikušas pie jauna griezuma. Mūsu siltumnīcas lavandām šīs pāris siltās nedēļas, bija īstais laiks atgūt ierasti pavasarīgo zaļo toni tā nu veidojām krūmiņus, apgriežot nokaltušos zariņus. Pavasara apgriešana veicina zaļās daļas veidošanos lavandu stādiem, to var veikt siltumnīcā, vai istabā augošām lavandām. Tikai nesteidzies to darīt lauka lavandām, tām savs griezums jāgaida, kad redzami zaļi dzinumi uz krūmiem.
Lavandas apgriežot par zemu var veicināt lavandu bojā eju, tas var notikt ja lavanda griesta par ātru. Piemēram, kad nav redzami zaļie dzinumi. Lai arī cik nepievilcīgas tās var izskatīties, esi pacietīgs un apgriez tās tikai tad, kad redzi zaļos dzinumus.
Visbiežāk vēlā pavasara dēļ mūsu lavandas griežam maijā un testējam līdz jūnija sākumam tos, kuru virsējā daļa nogriesta pa visam.
Lai būtu skaidrs, lavandas griežam 3 reizes.:
1) Pavasarī jāformē, kad redzami zaļie dzinumi,
2) Nogriežot ziedus
3) Rudenī sagatavojot pirms ziemas. Ja vēl silts oktobrī citreiz esam griezuši vēlreiz, jo sāk veidoties ziedi.
Galvenais veidojam savus krūmus, pēc iespējas zemākus, kompaktākus un pirmajā gadā visus ziedus nost, lai veidojas spēcīga sakņu sistēma. Nepareizi koptiem krūmiem īss mūžs. Izveidojas gari zari, kuri katru gadu pārkoksnējas un ziedi paliek aizvien mazāk. Kompaktāki krūmi vieglāk pārziemo.
Citreiz savas jaunās lavandas varam atļauties griest jūnijā ja pavasaris ir bijis vēss, tā paildzināsim ziedēšanas sezonu, bet diemžēl ziedi veidosies vēlāk.